Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia

im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce

Konkurs Muzyki Barokowej dla pianistów i akordeonistów zrodził się z myślą o uczniach dla których występ na scenie oraz zdrowa rywalizacja to możliwość rozwoju talentu muzycznego, własnej osobowości oraz odniesienia sukcesu.

Formuła konkursu jest przystępna i umożliwia szerokiej rzeszy uczestnikom wykonanie utworów z epoki baroku. Jednym z założeń konkursowych jest popularyzowanie tańców i utworów barokowych. Konkurs jest jednoetapowy i odbywa się w trzech grupach.

Szczegółowy opis możliwych pozycji do wykonania określony został w Regulaminie dostępnym na stronie szkoły.

Do udziału w Konkursie zaprosiliśmy szkoły muzyczne z kilku ościennych województw, promując tym samym naszą placówkę i miasto Ostrołęka. W przyszłości planujemy powiększenie zasięgu konkursu o następne województwa.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów do udziału.

WYNIKI  V  OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU  MUZYKI 

BAROKOWEJ  20.05.2019 R.

 

GR.I

II miejsce-ex aequo:

  • Hanna Stabryła- POSM I st. w Warszawie

Nauczyciel: Jolanta Ptasińska

  • Piotr Śledziewski- PSM I i II st. w Łomży

        Nauczyciel: Irena Wawrzynkowska

 

GR.II

I miejsce-ex aequo:

  • Maksymilian Manicki- POSM I st. w Warszawie

Nauczyciel: Małgorzata Gambrych

  • Tomasz Zubowicz- PSM I st. w Giżycku

Nauczyciel: Michał Tyczyński

 

II miejsce-ex aequo:

  • Kajetan Niemirowicz-Szczytt- POSM I st. w Warszawie

   Nauczyciel: Jolanta Ptasińska

  • Aleksandra Korzeniewska- PSM I i II st. w Płocku

Nauczyciel: Tomasz Zgorzelski

 

III miejsce:

  • Maciej Szymon Staszkiewicz- PSM I i II st.

 w Suwałkach

Nauczyciel: Anna Borkowska

Wyróżnienie:

  • Monika Marszałek- PSM I st. w Białymstoku

Nauczyciel: Justyna Marszałek

 

GR.III

I miejsce:

  • Joanna Maja Jasnowska- POSM I st. w Warszawie

Nauczyciel: Anna Stempin-Jasnowska

II miejsce-ex aequo:

  • Paweł Czyżewski- PSM I i II st. w Łomży

   Nauczyciel: Irena Wawrzynkowska

  • Paweł Ostrowski- OSM w Płocku

Nauczyciel: Tomasz Zgorzelski

 

Wyróżnienie:

  • Aleksander Morawski- PSM I i II st. w Ostrołęce

Nauczyciel: Irena Wawrzynkowska

 

GR.IV

II miejsce-ex aequo:

  • Tomasz Petecki- OSM w Płocku

Nauczyciel: Tomasz Zgorzelski

  • Mikołaj Plak- OSM II st. w Warszawie

        Nauczyciel: Anna Stempin-Jasnowska

Nagroda za najlepsze wykonanie utworu 

Jana Sebastiana Bacha:

  • Tomasz Zubowicz- PSM I st. w Giżycku

Nauczyciel: Michał Tyczyński

 

NAGRODĘ GRAND PRIX

 V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MUZYKI BAROKOWEJ

 ufundowaną przez Starostę Ostrołęckiego otrzymała

  • Joanna Maja Jasnowska- POSM I st. w Warszawie

Nauczyciel: Anna Stempin-Jasnowska

 

WYRÓŻNIENI NAUCZYCIELE:

  • Jolanta Ptasińska- POSM I st. w Warszawie
  • Irena Wawrzynkowska- PSM I i II st. w Ostrołęce

                                            PSM I i II st. w Łomży

  • Małgorzata Gambrych- POSM I st. w Warszawie
  • Michał Tyczyński-PSM I st. w Giżycku
  • Tomasz Zgorzelski- PSM I i II st. w Płocku

                             OSM w Płocku

  • Anna Borkowska- PSM I i II st. w Suwałkach
  • Justyna Marszałek- PSM I st. w Białymstoku
  • Anna Stempin-Jasnowska- POSM I st. w Warszawie

                                                  OSM II st. w Warszawie

 

V Ogólnopolski Konkurs Muzyki Barokowej został współfinansowany ze środków otrzymanych od

MIASTA OSTROŁĘKA.

 

HARMONOGRAM PRÓB

 

Uwaga! Konkurs odbędzie się tylko w jednym dniu 20 maja 2019 r.

Aktualności

 

Próby uczestników Grupy I i II Godz. 8:00-10:45 

 

Inauguracja godz. 11:00 

 

Przesłuchania Grupy I od 11:15-12:00 

Przesłuchania Grupy II od 12:00-13:00 

 

Próby uczestników grupy II i III Godz. 13:00-14:30 

Przesłuchania Grupy II i III od 14:30-16:00 

 

Próby uczestników Grupy IV Godz. 16:00-16:30 

Przesłuchania Grupy IV od 16:30-17:00 

Koncert laureatów i wręczenie nagród Godz. 18:15 

 

 

 

Regulamin

Karta zgłoszenia


GRAND PRIX IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MUZYKI BAROKOWEJ OTRZYMAŁA
JUSTYNA ŻOŁNACZ
ZPSM NR. 4 w Warszawie nauczyciel - Anna Łuczak


 

NAGRODY SPECJALNE:



Najlepsze wykonanie utworu barokowego w Grupie I otrzymał
MAKSYMILIAN MANICKI
POSM im. E. Młynarskiego w Warszawie


Najlepsze wykonanie utworu J. S. Bacha w Grupie II otrzymała
ALEKSANDRA CZAJKA
SM I ST. im G. Bacewicz we Wrocławiu

Najlepsze wykonanie utworu J. S. Bacha w Grupie III otrzymała
JUSTYNA ŻOŁNACZ
ZPSM NR4 w Warszawie



WYNIKI GRUPY I

I NAGRODA

MAKSYMILIAN MANICKI

POSM im. E. Młynarskiego w Warszawie, nauczyciel- Małgorzata Gambrych

 

II NAGRODA

NIKODEM GĄSIEWSKI
PSM I i II st. w Łomży, nauczyciel - Wioletta Korona

 

II NAGRODA

GOSK MACIEJ

ZPOSM nr 5 w Warszawie, nauczyciel - Krzysztof Rynkiewicz

 

III NAGRODA

DARIA KORZYŃSKA
PSM I i II ST. w Ostrołęce, nauczyciel - Zofia Jaśkowiec.

 

III NAGRODA

OLIWIA OLSZEWSKA
PSM I i II ST. w Suwałkach, nauczyciel - Joanna Michałowska.


III NAGRODA

WIKTORIA PETYNKA
POSM I ST. im. E. Młynarskiego w Warszawie, nauczyciel- Renata Kossakowska- Lichtor

 

WYRÓŻNIENIA:
MONIKA MARSZAŁEK - PSM I ST. przy ZSM w Białymstoku nauczyciel- Justyna Marszałek
KRZYSZTOF OSIŃSKI - NSM I ST. "AKOLADA" w Pęcicach nauczyciel - Katarzyna Gąsior



WYNIKI GRUPY II


I NAGRODA

ALEKSANDRA CZAJKA
SM I ST. im. G. Bacewicz we Wrocławiu, nauczyciel - Krystyna Dyżewska

 

II NAGRODA
MAGDA ERYKA KOZŁOWSKA
PSM I i II ST. w Suwałkach nauczyciel - Anna Borkowska

 

II NAGRODA

MAJA WITULSKA
PSM I ST. w PŁOŃSKU nauczyciel - Anna Koźniewska

 

III NAGRODA

PAWEŁ CZYŻEWSKI

PSM I i II ST. w ŁOMŻY, nauczyciel - Irena Wawrzynkowska

 

WYRÓŻNIENIE
EMILIA SIENKIEWICZ
PSM I ST. przy ZSM w Białymstoku nauczyciel - Justyna Marszałek



WYNIKI GRUPY III

I NAGRODA

JUSTYNA ŻOŁNACZ

ZPSM nr 4 w Warszawie, nauczyciel - Anna Łuczak

 

II NAGRODA

ZOFIA MICHAŁOWICZ
PSM I ST. w Sieradzu, nauczyciel - Ewa Wlazło

 

III NAGRODA

MARIA BUJANOWSKA

ZPSM NR4 w Warszawie nauczyciel - Małgorzata Gambrych

 

WYRÓŻNIENIA:
SZYMON SYPEREK

PSM I i II ST. w Łomży, nauczyciel - Irena Wawrzynkowska

 

ALEKSANDRA ZAWADZKA
PSM I ST. w Sieradzu nauczyciel - Marek Matuszczak

 

JUSTYNA MAŚLANKA

ZSM w Radomiu, nauczyciel - Michał Drewnowski

 

MAJA MARKOWSKA

FILIA PSM I ST. ZSM
 w Białymstoku, nauczyciel - Anna Szwengier



WYRÓŻNIENI NAUCZYCIELE:
Anna Łuczak

Małgorzata Gambrych 
Krzysztof Rynkiewicz

Zofia Jaśkowiec

Wioletta Korona

Justyna Marszałek

Marek Matuszczak

Joanna Michałowicz 
Katarzyna Gąsior

Irena Wawrzynkowska 
Renata Kossakowska-Lichtor 
Krystyna Dyżewska

Anna Borkowska

Anna Koźniewska

Michał Drewnowski

Ewa Wlazło
 

 

IV KONKURS MUZYKI BAROKOWEJ 22 05 2017

 

 

 

IV KONKURS MUZYKI BAROKOWEJ

22 MAJA 2017r.

 

HARMONOGRAM KONKURSU

08:00 – 09:40 – PRÓBY U CZESTNIKÓW GRUPY  I I GRUPY  II

9:55 – INAUGURACJA  KONKURSU

10:00 – 11:15 – PRZESŁUCHANIA  UCZESTNIKÓW GRUPY  I

11:15 – 11: 55 – PRÓBY  UCZESTNIKÓW GRUPY  II

12:00 – 13:30 – PRZESŁUCHANIA UCZESTNIKÓW GRUPY  II

13:30 – 14:40 – PRÓBY  UCZESTNIKÓW GRUPY  III

15:00 – 17:15 – PRZESŁUCHANIA UCZESTNIKÓW GRUPY  III

17:45 – 18:30 – PRZERWA NA OBRADY JURY

18:30 – OGŁOSZENIE WYNIKÓW, ROZDANIE NAGRÓD

I KONCERT LAUREATÓW IV KONKURSU MUZYKI BAROKOWEJ

 

 

HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ KONKURSOWYCH

 

 

 HARMONOGRAM PRÓB

 

https://m.facebook.com/Konkurs-Muzyki-Barokowej-1836942429904460/


 

 

 

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia